Ikona portletu Propagace brownfields ve Zlínském kraji

Brownfields ve Zlínském kraji byly prezentovány ve dnech 18. - 20. května 2010 na veletrhu Real Vienna 2010 ve Vídni

Zlínský kraj se účastnil ve dnech 18. - 20. května 2010 pátého ročníku veletrhu investičních příležitostí Real Vienna 2010, který se konal v nově vybudovaném výstavním areálu ve Vídni. Veletrh představuje prezentaci investičních a komerčních projektů, které jsou nabízeny jak regionálními samosprávami, tak i nadnárodními developerskými společnostmi. Veletrhu se v letošním roce zúčastnilo přibližně 7 tisíc účastníků z 20 zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy. Jednalo se zejména o zástupce realitních investičních fondů, investiční instituce, architekty a projektanty a v neposlední řadě zástupce regionální samosprávy, obchodní komory a poskytovatele služeb v oblasti nemovitostí.

Prezentace Zlínského kraje byla součástí společné expozice všech krajů České republiky. Zlínský kraj vystavoval na stánku o ploše 15 m2 společně s Olomouckým krajem.  Ústředním tématem prezentace Zlínského kraje byla Strategická průmyslová zóna Holešov a zmapované lokality starých nevyužívaných, popř. málo využívaných areálů, tzv. brownfields. Dále byly prezentovány aktivity Zlínského kraje v oblasti podpory inovací a malého a středního podnikání, aktivity Kontaktního centra pro východní trhy a regionální síť vědeckotechnických parků a podnikatelských inkubátorů ve Zlínském kraji (Inovační infrastruktura Zlínského kraje).

Lokality brownfields ve Zlínském kraji byly na tomto veletrhu poprvé představeny veřejnosti, a to prostřednictvím nově vytvořených propagačních materiálů, které slouží především k aktivní propagaci zmapovaných a vyhodnocených lokalit tohoto typu s rozlohou nad půl hektaru. Propagace a marketing lokalit brownfields je v souladu s cíli nově zpracované Strategie využití brownfields ve Zlínském kraji, která je zaměřena na revitalizaci těchto ploch či objektů po průmyslové, resp. zemědělské činnosti, zvýšení povědomí o problematice brownfields a zájmu potenciálních investorů o jejich opětovné využití.

Vytvořené propagační materiály budou využívány na dalších veletrzích investičních příležitostí, seminářích, odborných konferencích a obdobných akcích.
Další prezentace brownfields ve Zlínském kraji se uskuteční v rámci účasti Zlínského kraje na tuzemském veletrhu investičních příležitostí Urbis Invest 2010, který proběhne v termínu od  13. – 17.9.2010 v  Brně společně s Mezinárodním strojírenským veletrhem.

Real Vienna 2010_5 (18.-20.5.2010 Real Vienna 2010_4 (18.-.20.5.2010 Real Vienna 2010_2 (18.-20.5.2010
Real Vienna 2010_1 (18.-20.5.2010 Real Vienna 2010_3 (18.-20.5.2010