Ikona portletu Metodický a porad. servis pro vlast. a zájemce o využití brownfields v ZK

Zlínský kraj zajišťuje pro zástupce měst a obcí Zlínského kraje, vlastníky a zájemce o využití brownfields ve Zlínském kraji poradensko metodický servis v rámci naplňování priorit a opatření vyplývajících ze zpracované Strategie využití brownfields ve Zlínském kraji s cílem minimalizovat počet lokalit brownfields a usnadnit vlastníkům brownfields cestu k revitalizaci těchto lokalit.

Oddělení absorpční kapacity Odboru strategického rozvoje kraje zajišťuje pro zástupce měst a obcí Zlínského kraje, vlastníky a zájemce o využití brownfields ve Zlínském kraji bezplatný poradenský, metodický a asistenční servis.

Hlavním cílem je navázání užší odborné spolupráce, koordinace a podpora aktivit v oblasti řešení problematiky brownfields:

• Správa, aktualizace a rozšiřování databáze brownfields ve Zlínském kraji, která je přístupná veřejnosti i potenciálním zájemcům na webových stránkách kraje
  • Aktivní marketing ve smyslu zvyšování povědomí a zaangažování nových subjektů do problematiky regenerace brownfields, prezentace výstupů a výsledků kraje a jeho přístupu k řešení problematiky brownfields v kraji včetně propagace lokalit prostřednictvím zpracovaných propagačních materiálů na odborných konferencích, seminářích, veletrzích investičních příležitostí
  • Bezplatný poradensko-metodický servis spočívající v poskytování bližších informací k problematice brownfields ve Zlínském kraji, nalezení vhodných dotačních zdrojů na financování revitalizace brownfields a vytipování vhodných lokalit brownfields pro podnikání dle konkrétních požadavků potenciálních investorů a zainteresovaných subjektů.
V případě zájmu o bližší informace k brownfields ve Zlínském kraji se můžete obracet konkrétně na Ing. Ivanu Habartovou na telefonním čísle +420 577 043 419, nebo emailu: ivana.habartova@kr-zlinsky.cz.

Ikona portletu Přehled metodické podpory

Dotace na podnikatelské nemovitosti - nová výzva do programu Nemovitosti v rámci operačního programu Podnikání a inovace

Dne 4. ledna 2012 byla v rámci operačního programu Podnikání a inovace vyhlášena nová výzva k předkládání žádostí v programu Nemovitosti.

Cílem programu Nemovitosti je podněcovat vznik a rozvoj podnikatelských nemovitostí včetně související infrastruktury, a přispět tak ke vzniku funkčního trhu nemovitostí a ke zlepšení investičního a životního prostředí České republiky. Program je zaměřen na podporu projektů realizovaných ve všech hlavních fázích životního cyklu nemovitosti, tj. projektů přípravy, výstavby, rozvoje i regenerace nemovitostí, přičemž důraz bude kladen zejména na rekonstrukci nemovitostí.

Plánovaná alokace pro tuto výzvu  1 mld. Kč
Podporované projekty
  • Projekt přípravy zóny
  • Projekt výstavby nájemního objektu (pouze obce a kraje)
  • Projekt rekonstrukce objektu
  • Projekt vyhotovení projektové dokumentace
 Míra podpory Podpora je formou dotace ve výši 40 až 60 % (dle velikosti podniku) ze způsobilých výdajů až do výše 20 mil. Kč na 1 projekt (v případě projektu vyhotovení projektové dokumentace do výše 2 mil. Kč).
Stručný přehled způsobilých výdajů

• Úpravy pozemků
  • Odstranění nevyužitých staveb
  • Inženýrské sítě a účelové komunikace
  • Projektová dokumentace stavby
  • Architektonická soutěž
  • Inženýrská činnost ve výstavbě
  • Rekonstrukce / modernizace staveb
  • Novostavby
  • bližší podrobnosti viz výzva
Stručný přehled o způsobilosti žadatele

• Příjemcem podpory může být podnikající fyzická a právnická osoba zapsaná do obchodního rejstříku, obec a kraj (více viz výzva)
  • Žadateli se mohou stát firmy s minimálně dvouletou historií
  • Podporované ekonomické činnosti dle CZ-NACE jsou: Sekce C 10-33 nebo oblasti strategických služeb, technologických center a oblasti výzkumu a vývoje (vyjma C 19.1 a C 30.11 a činností spadajících pod definici ocelářského průmyslu a výroby syntetických vláken a další – viz příloha výzvy)
  • Každý žadatel může v rámci této výzvy předložit pouze jeden projekt
Harmonogram výzvy

• Příjem Registračních žádostí bude od 1. března 2012 do 30. dubna 2012, resp. okamžik dvojnásobného naplnění alokace

• Příjem Plných žádostí bude od 1. května 2012 do 7 měsíců od data přijatelnost projektu nebo od data zahájení příjmu plných žádostí, podle toho, který okamžik nastane později
Odkazy Další potřebné informace získáte na http://www.czechinvest.org/nemovitosti-vyzva-ii-prodlouzeni nebo kontaktujte přímo Regionální kancelář agentury CzechInvest pro Zlínský kraj

Regionální kancelář agentury CzechInvest pro Zlínský kraj

Veškeré služby agentury CzechInvest jsou poskytovány bezplatně.

Logo CzechInvestu