Ikona portletu II. etapa: Archív akcí

V této sekci naleznete stručné informace o proběhlých akcích (kurzech, seminářích, školeních ...) realizovaných v rámci projektu "Zvyšování absorpční kapacity Zlínského kraje 2007-2013 II. etapa".

V rámci 2. etapy projektu byla již realizována následující školení (více na Kalendář akcí / archív akcí):

 

Ikona portletu II. etapa: Archív akcí

Seminář "Brownfields ve Zlínském kraji" (Zlín, 29. 9. 2011)

Zlínský kraj, odbor strategického rozvoje kraje uspořádal dne 29. září 2011 pod záštitou statutárního náměstka hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše odborný seminář na téma "Brownfields ve Zlínském kraji", který byl určen zejména pro zástupce měst a obcí Zlínského kraje, vlastníky brownfields ve Zlínském kraji a v neposlední řadě také pro odbornou veřejnost, zájemce o problematiku brownfields a další zainteresované subjekty. Cílem semináře bylo nejen zvýšení povědomí o problematice brownfields ve Zlínském kraji, ale především přenos zkušeností při přípravě a realizaci projektů regenerace brownfields v kraji.Vzhledem k tomu, že seminář byl realizován v rámci projektu „Zvyšování absorpční kapacity Zlínského kraje 2007 – 2013 II.etapa" spolufinancovaného z prostředků Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava, byla účast na tomto semináři bezplatná.

Na možnosti obnovy někdejších průmyslových, zemědělských či vojenských areálů, které již dosloužily svým dřívějším účelům, postupně začaly chátrat, a přesto se z nich mohou stát nová centra života, podnikání a vytváření nových pracovních míst, byl zaměřen seminář „Brownfields ve Zlínském kraji", který zorganizoval Zlínský kraj pod záštitou statutárního náměstka hejtmana Libora Lukáše.

Jako kvalitní příklady revitalizace byly prezentovány zajímavé projekty, například záměr proměny Zemědělského družstva Rusava, vznik Centra informačních technologií a aplikované informatiky v průmyslovém komplexu ve Slavičíně, nově otevřený Podnikatelský inkubátor v Panském dvoře v Kunovicích nebo projektový záměr komplexní regenerace Filmových ateliérů ve Zlíně.

„Zlínský kraj již několik let usiluje o koncepční přístup k problematice obnovy brownfields, i když si nemůžeme činit ambici z pozice kraje vyřešit za vlastníky jejich problémy, to ani není v našich reálných silách. Většina areálů je v soukromých rukou a často jsou zatíženy komplikovanými vlastnickými vztahy. Naše role je především podpůrná, přičemž se snažíme prostřednictvím veřejných zdrojů motivovat a generovat zájem soukromého kapitálu," řekl statutární náměstek hejtmana Libor Lukáš. „Podporujeme proto zejména předprojektovou fázi přípravy konkrétních projektů usilujících o regeneraci různorodých bývalých výrobních areálů. Za důležitou oblast považujeme také propagaci brownfieldů u potenciálních investorů, aktivní marketing a předávání zkušeností těm, kteří o to projeví vážný zájem," dodal Lukáš.

Ve Zlínském kraji je evidováno 116 brownfieldů nad půl hektaru s celkovou rozlohou 560,20 ha. Nejvíce z nich - 45 procent - se nachází v okrese Zlín, 28 procent nalezneme v okrese Kroměříž, 19 procent na Uherskohradišťsku a 8 procent na Vsetínsku. U těchto evidovaných bývalých průmyslových areálů figuruje přibližně 900 vlastníků.
Celkem se semináře zúčastnilo 40 zájemců z řad zástupců měst a obcí, vlastníků nevyužívaných výrobních areálů, odborné veřejnosti, zejména projektových manažerů.  

  
Seminář: "Brownfields ve Zlínském kraji" (Zlín  Seminář: "Brownfields ve Zlínském kraji" (Zlín Seminář: "Brownfields ve Zlínském kraji" (Zlín
Seminář: "Brownfields ve Zlínském kraji" (Zlín  Seminář: "Brownfields ve Zlínském kraji" (Zlín Seminář: "Brownfields ve Zlínském kraji" (Zlín


Seminář byl realizován v rámci druhé etapy projektu "Zvyšování absorpční kapacity Zlínského kraje 2007-2013" spolufinancovaného z prostředků Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava.

Loga ROP SM                                            Logo Zlínského kraje                                          Logo Brownfields ve Zlínském kraji

 

Stránky: 1  2  

Průměr (0 Hlasů)
Průměrné hodnocení je 0.0 hvězdiček z 5.