Ikona portletu Tiskové zprávy

Tisková zpráva (www.kr-zlinsky.cz / aktuality, 30. 5. 2011): "Zlínský kraj se představil zahraničním investorům"

Zlínský kraj se účastnil ve dnech 24. až 25. května 2011 šestého ročníku veletrhu investičních příležitostí Real Vienna 2011, který se konal ve Vídni a byl určen především pro zástupce realitních investičních fondů, investiční instituce, architekty a projektanty, zástupce regionální samosprávy, obchodní komory a poskytovatele služeb v oblasti nemovitostí ze zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy. Veletrh představuje prezentaci investičních a komerčních projektů, které jsou nabízeny jak regionálními samosprávami, tak i nadnárodními developerskými společnostmi.

Prezentace Zlínského kraje byla součástí společné expozice všech krajů České republiky. Zlínský kraj vystavoval na stánku společně s Olomouckým krajem. Ústředním tématem prezentace Zlínského kraje byla Strategická průmyslová zóna Holešov a zmapované lokality starých nevyužívaných, popř. málo využívaných areálů, tzv. brownfields.  Více informací v tiskové zprávě zveřejněné na portálu Zlínského kraje ze dne 30. května 2011.

BF_Veletrh Real Vienna 2011_3 (Vídeň Propagační materiály k brownfields ve ZK - složka a katalogový list (náhled)

Zlínský kraj se již několik let snaží aktivně řešit lokality brownfields a jejich opětovné využití. Jedním z konkrétních kroků kraje je aktivní propagace a prezentace brownfields v kraji s cílem zvýšit povědomí o této problematice formou prezentací výsledků kraje a jeho přístupu k řešení této oblasti, včetně propagace brownfields na odborných seminářích a veletrzích investičních příležitostí prostřednictvím zpracovaných propagačních materiálů. Brownfields ve Zlínském kraji byly na tomto veletrhu představeny již podruhé, a to prostřednictvím propagačních materiálů, zejména katalogu brownfields, letáků k databázi brownfields ve Zlínském kraji, brožur k záměrům Zlínského kraje týkajícím se řešení problematiky brownfields.

Zpracování propagačních materiálů včetně aktivit vedoucích k podpoře regenerace brownfields ve Zlínském kraji jsou realizovány v rámci projektu „Zvyšování absorpční kapacity Zlínského kraje 2007-2013" spolufinancovaného z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava.