Ikona portletu II. etapa: Archív akcí

V této sekci naleznete stručné informace o proběhlých akcích (kurzech, seminářích, školeních ...) realizovaných v rámci projektu "Zvyšování absorpční kapacity Zlínského kraje 2007-2013 II. etapa".

V rámci 2. etapy projektu byla již realizována následující školení (více na Kalendář akcí / archív akcí):

 

Ikona portletu II. etapa: Archív akcí

Workshop: "Programy na podporu aplikovaného výzkumu a inovací malých a středních podniků" (Zlín, 17. 5. 2011)

Zlínský kraj ve spolupráci s Technologickým inovačním centrem s.r.o., Technologickým centrem AV ČR (TC AV ČR), Technologickou agenturou ČR (TA ČR), Asociací inovačního podnikání ČR (AIP ČR) připravili workshop poskytující informace o možnostech financování výzkumných a inovačních projektů. Vzhledem k tomu, že byl workshop realizován v rámci druhé etapy projektu "Zvyšování absorpční kapacity Zlínského kraje 2007-2013" spolufinancovaného z prostředků ROP NUTS II SM, byla účast na něm BEZPLATNÁ.

O novém projektu Inovačních voucherů ve Zlínském kraji na úvod promluvil Ing. David Mareček ze Zlínského kraje. Pracovnice Technologické agentury ČR informovaly o programech ALFA, BETA, OMEGA a Centrech kompetence. Na semináři mimo jiné zazněly informace o 7. Rámcovém programu z úst Ing. Martina Škarky z Technologického centra Akademie věd ČR a programech Evropské komise EUREKA a Eurostars prezentovaných Ing. Pavlem Dlouhým z Asociace inovačního podnikání ČR. O tom, jak to v praxi skutečně vypadá a co s sebou přináší účast v mezinárodních programech, na závěr semináře dokumentoval vlastní postřehy zástupce společnosti 5Ms.r.o, která je zapojena do několika projektů a které jsou  jejím nezbytným činitelem rozvoje a úspěchu. Prezentace firmy 5M s.r.o.


Zástupci institucí, kteří mají dané programy na starosti, účastníkům danou problematiku prezentovali velmi srozumitelně s cennými praktickými příklady.
Technologické inovační centrum zaznamenalo o danou tématiku podpory aplikovaného výzkumu a inovací ve firmách ze strany účastníků firem velký zájem, v budoucnosti proto plánuje další informační setkání podobné tématiky zorganizovat. Semináře se zúčastnili jak zástupci podnikatelského, akademického i státního sektoru v počtu přesahující třicet účastníků.
 
 
 

více na ...
Logo Inovační portál Zlínského kraje   
 
 
 
 
Fotogalerie:
Workshop: "Programy na podporu aplikovaného výzkumu a inovací MSP"_1 (Zlín Workshop: "Programy na podporu aplikovaného výzkumu a inovací MSP"_2 (Zlín Workshop: "Programy na podporu aplikovaného výzkumu a inovací MSP"_5 (Zlín
Workshop: "Programy na podporu aplikovaného výzkumu a inovací MSP"_4 (Zlín Workshop: "Programy na podporu aplikovaného výzkumu a inovací MSP"_8 (Zlín Workshop: "Programy na podporu aplikovaného výzkumu a inovací MSP"_7 (Zlín

Stránky: 1  2  

Průměr (0 Hlasů)
Průměrné hodnocení je 0.0 hvězdiček z 5.